Koncept Wing Tsun pre deti bol založený trénerom Mgr. Radovanom Korytárom na základe skúseností z Nemecka, kde pracoval ako asistent trénera pre deti a mládež, a taktiež na základe vlastných skúseností z vyučovania dospelých ľudí v bojovom umení Wing Tsun. Bojové umenie Wing Tsun pre deti bolo uvedené na trh prostredníctvom prezentácie na 3. ZŠ vo Zvolene dňa 29.01.2010, kde ho širokej verejnosti predstavil tréner pre deti - Sihing Radovan Korytár. Od tohto dátumu sa začína písať história detského konceptu občianskeho združenia, ktorý je unikátny pre jeho jednoduchosť a všestrannosť.

   Hlavným dôvodom vytvorenia konceptu v roku 2010 bolo naučiť deti hravou formou, ako sa vyhnúť konfliktu, a ak je to potrebné, vysvetliť a sprostredkovať im Know-How, ktoré im pomôže obrániť sa proti agresorovi, ktorý prekročil ich osobné hranice a fyzicky ich napadol. Dôležitým dôvodom bola aj myšlienka, aby sa u deti od 6 do 14 rokov aktívnym pohybom a (skupinovou) zábavou budovalo zdravé sebavedomie hravou formou, a tým aby sa prispievalo v k prevencii voči násiliu resp. šikane v našej spoločnosti, ktorá často krát zostáva nepovšimnutá.

   Po dlhoročnom úsilí sa Občianskemu združeniu OTUS – akadémia sebaobrany podarilo aktualizovať koncept, ktorý vznikol v roku 2010. Tento program sa už neskladá iba z bojového umenia Wing Tsun, ale bol doplnený všestranne orientovanými technikami sebaobrany a metódami prežitia na ulici z brazílskeho Jiu Jitsu. (Gracie Jiu Jitsu podľa zakladateľa Helia Gracie-ho) Výhodu tejto fúzie dvoch bojových umení je schopnosť ponúknuť žiakom širšie možnosti, ako sa brániť efektívnejšie a využívať repertoár techník a princípov sebaobrany, ktoré sa dajú unikátne prepojiť.

Naše aktivity môžete sledovať aj na našom FB:  OTUS - akadémia sebaobrany 

 Web developer: Tomáš Vician ( vician.tomas@gmail.com )